Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation
Registreer Weblogs FAQ Kalender Zoeken Berichten van vandaag Markeer forums als gelezen

Ga terug   Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation > Diversen - Various > Nieuws En Aankondigingen - News And Announcements

Nieuws En Aankondigingen - News And Announcements
Luchtvaart nieuws en aankondigingen over deze site. Deze berichten komen op de voorpagina.
Aviation news and announcements. These topics will be displayed at the frontpage as well.

» Navigatie - Navigation
» Home
» FAQ
» Promotie
» NLV
Blog
» Actieve Discussies - Recent Threads
Ga naar eerst nieuwe bericht F-ANRV, Simoun.
Laatste reactie door Fogg
Vandaag 01:00
2 Reacties
Ga naar eerst nieuwe bericht Fokker D-XXIV
Laatste reactie door Fogg
Vandaag 00:52
5 Reacties
Kon.Luchtmacht In Ned.Nieuw Guinea
Laatste reactie door flight
Gisteren 20:45
4 Reacties
Als u even niks te doen heb.....
Laatste reactie door Verbeek
Gisteren 18:42
10 Reacties
Fokker Beute Flugzeug
Laatste reactie door Verbeek
Gisteren 16:43
3 Reacties
Fokker tweezitter
Laatste reactie door Jorri
Gisteren 13:56
2 Reacties
PV-1,PV-2 MLD foto`s gezocht.
Laatste reactie door grasshopper
Gisteren 10:33
11 Reacties
International Dutch Homebuilders Fly-in 26-27-28 may 2012
Laatste reactie door CHERRYBX_NVAV
20 mei 2012 13:18
0 Reacties
Hemelvaartsdag--en eenmalige thread.
Laatste reactie door Verbeek
18 mei 2012 07:18
6 Reacties
Nederlandse militaire piloten - opleiding
Laatste reactie door Rob Mulder
17 mei 2012 18:11
0 Reacties
Contrails
Laatste reactie door Tracker
16 mei 2012 23:46
6 Reacties
Fokker TV replica
Laatste reactie door FrederikP
16 mei 2012 21:18
105 Reacties
Nederlands Indië en Watervliegtuigen.
Laatste reactie door Tracker
16 mei 2012 14:27
26 Reacties
Fokker g1 302 waalhaven ebay
Laatste reactie door klepdiver
16 mei 2012 10:38
2 Reacties
Gruman Trackers op de Karel Doorman
Laatste reactie door jan wullink
16 mei 2012 10:04
6 Reacties
Kwartaalblad "Luchtmacht"...
Laatste reactie door Meeuw Korbijn
16 mei 2012 08:16
5 Reacties
Fliegerhorst Leeuwarden Hangaar
Laatste reactie door Skybert
15 mei 2012 10:42
9 Reacties
propelor van welk vliegtuig?
Laatste reactie door Pim Pouw
14 mei 2012 21:29
5 Reacties
Originele Luchtvaart Kunst, bij u aan de muur.
Laatste reactie door Bazzmann
14 mei 2012 19:00
52 Reacties
MLM collectie volop in beweging
Laatste reactie door Flying_Dutchman
14 mei 2012 14:42
29 Reacties
Reageren
 
LinkBack Discussietools Weergave
  #1  
Oud 29 december 2009, 10:06
Senior Member
 
Geregistreerd: 27 december 2007
Berichten: 552
ReneL is op de goede weg
Standaard UAV's ingezet tijdens jaarwisseling


De website Frequency Monitor Centre heeft ontdekt dat de Landmacht tijdens de jaarswisseling onbemande vliegtuigjes van het type RAVEN inzet in een gebied tussen Nijmegen, Cuijk, Heusden en Zaltbommel. Dit blijkt uit een 'Notice To Airmen' NOTAM die door Defensie op 22 december 2009 is gepubliceerd. De betreffende NOTAM kondigt een verboden vlieggebied aan voor alle luchtvaartuigen van donderdag 31 december 2009 21:00 uur tot vrijdag 1 januari 2010 08:00 uurtot een vlieghoogte van 1000 voet. Beneden deze hoogte is vliegen alleen toegestaan met toestemming van de verkeersleiding van het commandocentrum van de Koninklijke Luchtmacht in Nieuw-Milligen.

Naam: AIR_UAV_RQ-11_Raven_Launched_Baghdad_lg.jpg
Bekeken: 3104
Grootte: 46,2 KB

Het Ministerie van Defensie heeft op 29 mei 2008 24 mini-UAV systemen van het type RAVEN RQ-11B besteld bij de Amerikaanse firma AeroVironment. Daarmee krijgt Defensie in totaal de beschikking over 72 van deze onbemande observatie vliegtuigen. Elk systeem bestaat namelijk uit drie onbemande vliegtuigjes, een grondstation (laptop) voor het vluchtplan en de vlucht, en een antennesysteem voor de verbinding tussen het grondsysteem en het vliegtuigje. De operator op het grondstation kan coördinaten invoeren op digitale kaarten, waarna de UAV automatisch een route via way-points kan vliegen. Ook kan het vliegtuigje rond een aangegeven punt blijven rondvliegen.
De RAVEN RQ-11B is niet groter dan een radiografisch vliegtuigje dat door hobbyisten wordt gebruikt. De spanwijdte is één meter veertig, en het is negentig centimeter lang. Het vliegtuig weegt slechts twee kilo en wordt door een elektromotor aangedreven. De maximum snelheid is 81 km/u en de maximum vliegtijd is zestig tot negentig minuten. Het vliegtuig kan op een afstand van maximaal tien kilometer vanaf het grondstation opereren.
De RAVEN kan worden voorzien van 2 camera's één voor dagzicht en één voor nachtzicht. De eerste Nederlandse RAVEN drones zijn bestemd voor de Nederlandse troepen in Afghanistan en zullen de in 2006 aangeschafte Duitse Aladin UAV vervangen.
Vanwege de Intensivering Civiele en Militaire Samenwerking ICMS is het mogelijk dat de UAV's bij een brand of bij andere dreigingen door brandweer of politie wordt ingezet.

Gezien de zone waar het vliegverbod van kracht is, wordt nu gespeculeerd dat de UAV's boven het dorp Veen worden ingezet. In Veen worden met de jaarswisseling traditioneel auto's in brand gestoken. Afgelopen jaar leidde dit tot ongeregeldheden met de politie en Mobiele Eenheid.

Vanwege het veelvuldig afsteken van vuurwerk en de rookontwikkeling, is dit tevens een uitstekende mogelijkheid om met de RAVEN te oefenen en een goed beeld te krijgen hoe de vliegtuigjes in een gevechtssituatie zullen presteren.

Bron: Frequency Monitor Centre


Laatst gewijzigd door ReneL; 29 december 2009 om 10:08
Met citaat reageren
Reageren

Labels
uav
Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Aan
Pingbacks are Aan
Refbacks are Aan


Powered by vBadvanced CMPS v3.2.1

Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:04.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.4
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Vertaling gebaseerd op vertaling van Applinet