Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation
Registreer Weblogs FAQ Kalender Zoeken Berichten van vandaag Markeer forums als gelezen

Ga terug   Nederlandse Luchtvaart - Dutch Aviation > Diversen - Various > Opinie en Achtergrond - Opinion and Background information

» Navigatie - Navigation
» Home
» FAQ
» Promotie
Polder Aviation
Boek Fokker C.5 door Edwin Hoogschagen
Boek Fokker G.1 door Frits Gerdessen, Karel Kalkman Cor Oostveen en Willem Vredeling
Boek Fokker D.21 door Peter de Jong
» NLV
Blog
» Actieve Discussies - Recent Threads
F-ANRV, Simoun.
Laatste reactie door Tracker
Gisteren 21:11
3 Reacties
Kon.Luchtmacht In Ned.Nieuw Guinea
Laatste reactie door mindert
Gisteren 19:59
7 Reacties
Ned.Vliegtuig Encyclopedie H.Hooftman.
Laatste reactie door Andre1967
Gisteren 14:48
74 Reacties
Finse Fokker D21
Laatste reactie door leospitcon
Gisteren 11:19
0 Reacties
Fokker D-XXIV
Laatste reactie door Fogg
Gisteren 00:52
5 Reacties
Als u even niks te doen heb.....
Laatste reactie door Verbeek
21 mei 2012 18:42
10 Reacties
Fokker Beute Flugzeug
Laatste reactie door Verbeek
21 mei 2012 16:43
3 Reacties
Fokker tweezitter
Laatste reactie door Jorri
21 mei 2012 13:56
2 Reacties
Ga naar eerst nieuwe bericht PV-1,PV-2 MLD foto`s gezocht.
Laatste reactie door grasshopper
21 mei 2012 10:33
11 Reacties
International Dutch Homebuilders Fly-in 26-27-28 may 2012
Laatste reactie door CHERRYBX_NVAV
20 mei 2012 13:18
0 Reacties
Hemelvaartsdag--en eenmalige thread.
Laatste reactie door Verbeek
18 mei 2012 07:18
6 Reacties
Nederlandse militaire piloten - opleiding
Laatste reactie door Rob Mulder
17 mei 2012 18:11
0 Reacties
Contrails
Laatste reactie door Tracker
16 mei 2012 23:46
6 Reacties
Fokker TV replica
Laatste reactie door FrederikP
16 mei 2012 21:18
105 Reacties
Nederlands Indië en Watervliegtuigen.
Laatste reactie door Tracker
16 mei 2012 14:27
26 Reacties
Fokker g1 302 waalhaven ebay
Laatste reactie door klepdiver
16 mei 2012 10:38
2 Reacties
Gruman Trackers op de Karel Doorman
Laatste reactie door jan wullink
16 mei 2012 10:04
6 Reacties
Kwartaalblad "Luchtmacht"...
Laatste reactie door Meeuw Korbijn
16 mei 2012 08:16
5 Reacties
Fliegerhorst Leeuwarden Hangaar
Laatste reactie door Skybert
15 mei 2012 10:42
9 Reacties
propelor van welk vliegtuig?
Laatste reactie door Pim Pouw
14 mei 2012 21:29
5 Reacties
Reageren
 
LinkBack Discussietools Weergave
  #1  
Oud 16 juni 2009, 09:45
HACE's schermafbeelding
Junior Member
 
Geregistreerd: 29 januari 2009
Locatie: Nieuw-Vennep
Berichten: 6
HACE is op de goede weg
Standaard Passie voor Luchtvaart, een uitstervend iets?

De luchtvaartindustrie begint langzamerhand in te zien dat er een chronisch tekort ontstaat aan serieuze en gepassioneerde jongeren die kiezen voor een carriere in de luchtvaart.

Jongeren hebben vanaf de middelbare school een grote keuzemogelijkheid welke richting ze kiezen voor hun vervolgopleiding. Een belangrijke stap is het kiezen of het samenstellen van het vakkenpakket. Dit is al een belangrijke stap, bepalend voor het verloop hun carriere.
Dan, als eenmaal een vakkenpakket gekozen is, moet er na het afsluiten van het eindexamen aansluitende richtingen een duidelijke keuze gemaakt worden betreffende de vervolgopleiding.

Het in een vroeg stadium gepassioneerd raken met vliegtuigen en alles wat daarbij komt kijken kan een bijdrage leveren aan het maken van een keuze voor een luchtvaart gerelateerde opleidingen (technisch, dienstverlenend etc).

Vraag maar eens aan een piloot hoe het komt dat hij/zij voor dit beroep gekozen heeft. De meeste zullen je vertellen dat een kijkje in de cockpit tijdens de vlucht een vlammetje heeft doen ontwaken. Vanaf dat moment wisten ze het zeker, ze wilden piloot worden!

De toegankelijkheid van de cockpit, het vliegveld en luchtvaartbedrijven is na 11 september 2001 behoorlijk beperkt. Het ontwaken van vlammetjes daarmee ook.

Het is aan het bedrijfsleven en de luchtvaart gerelateerd opleidingen om hier iets aan te doen. Promotie vanuit de nederlandse luchtvaartindustrie is nodig. Dit kan door basis scholen de mogelijkheid te bieden luchtvaart gerelateerde bedrijven te bezoeken. Een korte presentaties van bijvoorbeeld een piloot, steward(ess) of een vliegtuigmonteur in de klas.

Misschien is het een druppel op een gloeiende plaat, maar wel een onderwerp waar duidelijk aandacht aan besteed moet worden.
Met citaat reageren
  #2  
Oud 10 augustus 2009, 15:09
Junior Member
 
Geregistreerd: 9 augustus 2009
Berichten: 29
dweb6 is op de goede weg
Standaard

Als je al hebt meegemaakt hoe na vele jaren transpiratie zo,n vlammetje wordt uitgeblazen door een grote bank en de regering; Hoe de erfenis van Plesman, Fokker en Koolhoven is uitgewist vraag je af, waar deze discussie over moet gaan. over de doden niets dan goeds

Dick
Met citaat reageren
  #3  
Oud 30 december 2009, 22:49
Junior Member
 
Geregistreerd: 22 juni 2009
Berichten: 2
boerharms is op de goede weg
Standaard

De luchtvaart op zich is zo groot en gewoon geworden, dat de beroemde ballon geklapt lijkt te zijn.
Winst, winst en nog eens winst is het enige waar het de bedrijven (management) om gaat.
Daarbij heeft de techniek een behoorlijke duit in het zakje gedaan en heeft het beroep van vlieger totaal doen veranderen t.o.v. de begin-jaren. Het is vandaag de dag gewoon een beroep geworden, waarbij je als vlieger net zo uitgebuit wordt als in andere beroepen.
En weet u..., eigenlijk is dat laatste voor vliegers altijd al zo geweest !
Alleen...; als vlieger steeg je toen op en vloog je weg van al die beslommeringen (management/politiek)) op de grond. Jij, als vlieger bezat iets (het luchtruim) waar de anderen niet konden komen en dat is niet meer. Het luchtruim zit vol van management/politiek en als vlieger ben jij je stekkie kwijt.
Ook omdat tegenwoordig "jan en alleman" (mee-) vliegt, is het gewoon een bus-rit geworden. Waarbij je je wel af zal kunnen vragen, hoe gewoon een bus-rit eigenlijk is.
Waar ik eigenlijk naar toe wil met dit betoog, is dat ook de vlieger/piloot zelf uit een ander hout gesneden lijkt te zijn. Ik vind de kapsones die ik regelmatig bij cabine/cockpit-personeel bespeur aanmatigend en niet motiverend naar de jeugd ! Men kan alleen nog maar roepen dat men als vliegend personeel zo bijzonder is, maar een groot deel van de jeugd lijkt die mening niet te delen en kiest liever een andere baan. Nog een oorzaak daarvan zijn ook de zeer hoge opleidingskosten om vlieger te kunnen worden. Dit laatste heeft men dan ook zelf aan de vliegers te danken, die bereid bleken om die hoge opleidingskosten te betalen en wat dus een heel stel bobo's in de cockpit heeft opgeleverd. Kortom...., regeltjes en wetten hebben de mens in breedste zin doen veranderen en het avontuur doen blussen. Avontuur is iets wat je tegenwoordig kan kopen en dat mijne dames/heren is geen avontuur !
Met citaat reageren
  #4  
Oud 1 november 2010, 22:52
Moderator
 
Geregistreerd: 1 oktober 2010
Berichten: 384
Jan vd Heuvel is op de goede weg
Standaard

Het is al weer een tijdje geleden dat dit onderwerp ter discussie kwam.

In mijn jeugd was er niet zo veel vertier. Geen televisie (althans, in de kinderschoenen), geen computors en internet.

Dus je moest je eigen vertier zoeken in een bepaalde hobby of sport.

Bij mij heeft dat geresulteerd in een passie voor de luchtvaart.

Er was niet veel anders, dus je ging er tijdschriften en boeken over kopen en de passie groeide.

Tegenwoordig is er zoveel afleiding voor de jeugd (televisie, computors enz.).

Maar er is een pluspunt voor de luchtvaart.

Er zijn zeer vele computor-simulators te koop, waaronder een aantal behoorlijk realistische.

Dit kan de jeugd beinvloeden om ook in het echt iets te doen met hun kennis van de luchtvaart, opgedaan met het spelen van deze computor-simulators.

Groeten,
Jan
Met citaat reageren
Reageren

Labels
cockpit , luchthaven , luchtvaart , vliegveld

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Aan
Pingbacks are Aan
Refbacks are Aan


Powered by vBadvanced CMPS v3.2.1

Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:21.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.4
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Vertaling gebaseerd op vertaling van Applinet