Waar zat de radio in de D.XXI?
En zijn er foto's van een intact exemplaar?
Ik heb hier wel een foto van de radio van de 229:
http://www.nederlandseluchtvaart.nl/...40-45-181.html
Printable View
Waar zat de radio in de D.XXI?
En zijn er foto's van een intact exemplaar?
Ik heb hier wel een foto van de radio van de 229:
http://www.nederlandseluchtvaart.nl/...40-45-181.html
De radio bestond uit twee onderdelen, zender en ontvanger, en was op de romprug ingebouwd, juist achter het vast gemonteerde deel van de cockpitbeglazing. De accumulator lag op de rompvloer, onder de pilotenstoel. De hoofdschakelaar zat achter de rechterschouder van de piloot, tussen de poten van de omslagbok. Volgens mij heb ik een fabriekstekening waar de radio duidelijk op te zien is, zal eens zien.
Kijk alvast 'ns op blz 123 van Le Fokker D.XXI van Peter de Jong. De twee bakjes boven de cijfers 28, dat is de radio.
Bedankt voor die aanwijzing.
Was in de cockpit zelf iets zichtbaar wat bij de radio hoorde?
Daar heb ik tot nu toe nog helemaal niets van kunnen vinden... Ik moet dinsdag toch al het hele D.XXI archief doorspitten in het Aviodrome, zal gaan kijken voor je!
Ik heb hier drie tekeningen van de romp opbouw van de D.XXI.
Ik was lui, en heb foto's gemaakt van de tekeningen. Ze staan in mijn foto-emmer, en zijn nogal groot. Dus, hier een linkje;
Bedankt!
waaaaaaaaat, dit is goud voor mij! ik ben al heel,lang op zoek naar originele schetsen en tekeningen.
Ben de D-XXI in 1:4,5 aan het bouwen.
Fokker D-XXI project nederland - Modelbouwforum.nl
is deze informatie beschikbaar en zo ja hoe kan ik daar aankomen?
groeten john
Dat is beschikbaar, door mij te vragen kopietjes te draaien :-)
Hoi John,
Ik heb even de link naar het modelbouwforum bekeken. Ziet er echt prachtig uit wat je tot nu toe gemaakt hebt:thumbup: Enig idee wanneer hij moet vliegen?
Groet,
Mathieu.