Pagina 16 van 31 EersteEerste ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 151 t/m 160 van 303

Discussie: Projecten in Nederland

  1. #151
    Taildragger19 Guest

    Standaard

    En hier foto`s van mijn bezoek aan de SKHV te Gilze-Rijen, waar ik een geweldige ontvangst kreeg en alles mocht fotograferen:

    ImageShack Album - 14 images

    Mvg Ron

  2. #152

    Standaard

    Updeet,
    Nog zonder foto's sorry, vergeet steeds de camera.
    Hampden is nu structureel klaar, interieur is nu groen, het instrumentenpaneel kan er binnenkort in. Het schiet lekker op.
    Als interieur klaar is kan de camouflage aan de buitenkant erop.
    Denk wel dat de deadline begin mei haalbaar is.
    Zal volgende keer proberen fototoestel niet te vergeten.
    Cees

  3. #153

    Standaard Schakelaartje

    Hoi,

    Soms kom je met het bedrijven van een van de hobbies leuke dingen tegen zoals ik een paar weken geleden weer eens ondervond. Enige weken geleden had ik contact met een deskundige op het gebied van Duitse luchtvaart instrumenten tijdens de oorlog. Ik had enige vragen over een Askania instrument zoals in de G.1 gebruikt werd. De antwoorden schudde hij zo uit zijn mouw! Toen schoot mij te binnen dat ik ook nog steeds op zoek ben naar informatie over schakelaars welke ook in de diverse Fokker toestellen gebruikt werden. Zonder goede informatie of afbeeldingen wordt het zoeken wel erg lastig. Dus vroeg ik de man om advies en hij vroeg mij eens te laten weten wat ik wist over de schakelaar. In het handboek van de G.1 wordt gesproken over schakelaar type Carl Bahr 330. Hierbij weet ik dus niet of dat de fabrikant was of de leverancier of dat de naam wel correct is.. In het handboek van de kleine G.1 wordt als type opgegeven Schalkemuhl terwijl het volgens de foto's om de zelfde schakelaar zou moeten gaan! Na alle info verstuurd te hebben kreeg ik reeds de volgende dag antwoord. Gevonden De firma die de schakelaars ooit maakte was Bär uit Schalksmühle! Inmiddels is de naam veranderd in InterBär, en zij hadden dus nog een paar schakelaars zoals gebruikt in de G.1 liggen
    Die schakelaars die zij nog op de plank hadden liggen zijn van een na oorlogse productielijn maar zijn uiterlijk en wat afmetingen gelijk aan de schakelaars uit 1938. Ik heb meteen maar een stel besteld en die zijn inmiddels binnen. Vanavond heb ik gaten geboord in wat het schakelbordtje moet worden en de schakelaars erin gezet. Zie foto's
    Toch een leuke hobby zo

    Groet,

    Mathieu.







    Als het regent in mei is april voorbij.

  4. #154
    Geregistreerd
    14 september 2011
    Locatie
    Noord Holland
    Berichten
    98

    Standaard

    Dat Zijn van die gebeurtenissen die je motivatie een leuke push geven!.
    Ziet er goed uit Mathieu,je bent goed bezig.

    GrPaul

  5. #155

    Standaard

    Hoi Paul,

    Dank je! Inderdaad zoiets geeft de burger weer moed. Soms gebeurt er jaren niets en zo kan het. bijna, niet op. Ook net binnen een instrument uit het stuurhuis van de G.1, zie de foto's. Heeft me ook de nodige moeite en geduld gekost maar uiteindelijk toch aan het langste eind getrokken.
    Hoewel het instrument niet helemaal compleet is ben ik er toch zeer blij mee.
    Groet,

    Mathieu.
    Als het regent in mei is april voorbij.

  6. #156
    Geregistreerd
    15 januari 2008
    Locatie
    Zwollywood
    Berichten
    2.100

    Standaard

    Hoi Mathieu, mooie vondst!
    Heeft jullie kleine dame astma? Ziet er bekend uit, onze Rebecca heeft ook zon ding gehad....

  7. #157

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door g-1reaper Bekijk bericht
    Heeft jullie kleine dame astma?
    Hoi Edwin,

    Klopt, heeft ze wat last van. Vooral winterdag wil het wel eens de kop opsteken.

    Groet,

    Mathieu.
    Als het regent in mei is april voorbij.

  8. #158

    Standaard

    Mathieu,

    Mooi man, en inderdaad dat soort meevallers geven de burger weer moed.
    Er is veel meer te vinden dan verwacht maar je moet wel de juiste mensen treffen. Een netwerk is dan heel belangrijk. Maar geluk telt ook mee.

    Voor Halifax was ik bezig met throttle box, die dingen zijn zo zeldzaam als kippentanden zoals de engelsen zeggen. Ik had de fabrikant gevonden maar ze hadden geen informatie over de throttle box maar ze maakten nog steeds de push/pull rods en zeer karakteristieke koppelingen. Die worden nu nog gebruikt in boten etc. Maar goed ik kon er niets mee.

    De jongens die Donald Campbell's Bluebird aan het opknappen zijn zochten die dingen juist weer wel. In de Bluebird zaten een hoop standaard vliegtuigonderdelen. Toen ze op het flypast forum om informatie vroegen kon ik ze in de juiste richting sturen. Ze konden de onderdelen gewoon uit het magazijn leveren.

    Zo help je elkaar, krijg je wel een warm gevoel van.

    Cees

  9. #159

    Cool

    Heel erg gaaf dat stuurhuis instrument,enorm mooie aanwinst.
    En een heel erg mooi project hoor Mathieu.

    Een aantal mooie projecten die hier veel besproken zijn,en waar we toch met regelmaat updates van zien.
    Ben ik toch wel benieuwd naar het laatste nieuws van het lijstje waar we ooit mee begonnen zijn.
    Wellicht iemand foto`s en of nieuws,en wellicht zijn er mooie nieuwe dingen bijgekomen?

    Fokker G.1 Stichting Fokker G.1
    Fokker C.X Stichting vrienden MLM
    Fokker S.IV Aviodrome
    Koolhoven FK 23 Bantam Vroege Vogels (?)
    Koolhoven FK 51 Stichting vrienden MLM ( staat netjes in het MLM)
    NA Mustang Vroege vogels. (vliegwaardig inmiddels)
    DC 3 cockpit ( naam me even ontschoten)
    Douglas A8 Jan van Huuksloot
    Messerchmitt 109 G 2 stuks, Jan van Huuksloot en Ed IJsbrandij
    Van Berkel WA Stichting Neptune
    Lambach 2 TU delft(?)
    Handley Page Halifax cockpit Cees Broere. ( heel erg mooi wellicht dat Cees nog zin heeft om de rest te bouwen )
    Noorduyn Norseman Aviodrome.
    Fokker T.V ??
    Laatst gewijzigd door Dennis; 14 februari 2013 om 14:22

  10. #160

    Standaard

    Hier een paar foto's van de Hampden, foto's van afgelopen zaterdag.
    Sorry geen ruimte, geld of zin in een complete Halifax

    Handley Page Hampden cockpit - General Discussion - LSP Forums

    Cees

Tags for this Thread

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •