Weergegeven resultaten: 1 t/m 2 van 2

Discussie: Op zoek naar informatie over de MVKV crash-kraan Safe Power

  1. #1
    Geregistreerd
    6 januari 2026
    Berichten
    1

    Standaard Op zoek naar informatie over de MVKV crash-kraan Safe Power

    In een oud topic op dit forum (http://www.nederlandseluchtvaart.nl/forums/showthread.php?40580-Marine-Vliegkamp-Valkenburg-een-historisch-overzicht-met-veel-foto-s) kwam ik een paar foto's tegen van de Safe Power crash-kraan die op Vliegkamp Valkenburg gebruikt werd. Het ding interesseerde me zo, dat ik er een model van wil gaan bouwen. Op basis van foto's en een Polygoon-journaal item die ik vond ben ik tekeningen aan het maken om straks van te kunnen bouwen. Er zijn wel een paar dingen die nog onduidelijk blijven, zoals de kleur van deze machine. Is er iemand die de kraan ooit live gezien heeft, die me daarmee kan helpen?

    Andere informatie die ik vond (en wellicht interessant voor iemand):
    - Polygoon journaal: https://www.youtube.com/watch?v=xIUXRSk2SxY
    - Historie van Unicum's Bedrijven, de bouwer van de kraan (en ook van een veel gebruikte hydraulische vliegtuigkrik):http://limburgseondernemersgeschiedenis.nl/wp-content/uploads/2016/02/Bernaerts_Henricus_Frans_Jozef__08-03-1896_20-09-1963_-_Oprichter_Unicum_Weert1.pdf
    - Een topic op Wikimedia Commons over de demo met de kraan: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?search=demonstratie+safe+power&title=Spe cial%3AMediaSearch&type=image
    Laatst gewijzigd door Mathieu; 6 januari 2026 om 12:28

  2. #2

    Standaard

    Inderdaad een fraaie kraan, en zeer effectief. De Mitchell lag op zijn buik op het veld, maar even later in de takels heeft het vliegtuig (de 2-2, dus hetzelfde vliegtuig op het het zelfde tijdstip, denk ik) het landingsgestel neer. Zou de vlieger vergeten zijn het gestel neer te laten en tot zijn verrassing op zijn buik landde?

Tags for this Thread

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •